Pohár Lib. kraje

 

Oddíl podporuje Liberecký kraj

Krátké zprávy

30.3.2013 Propozice na jablonecký plavecko-běžecký duatlon, který se bude konat 25. dubna naleznete zde

5.10.2012 Výsledky z lékařského triatlonu naleznete zde.

 31.7.2012  TJ Bižuterie Jablonec n.N. uspořádá  dne 22.září 2012 opět triatlon pro mládežnické kategorie. Podrobnější infromace již brzy v sekci Libereceký kraj.

    8.7.2012 Zážitky Petry Kuříkové - 5.té   z akademického MS si můžete přečíst zde.

28.3.2012    13.Jablonecký plavecko-běžecký duatlon se uskuteční ve čtvrek 12.dubna v plaveckém bazénu ( ul. Sv.Čecha ) a jeho okolí. Prezentace od 13 do 13,30hod. Bližší informace uvedeme v nejbližší době.

29.1.2012 Ve druhém závodě ČP v ZTT v Hlinsku si vedll skvěle Martin Hušek, když stejně jako před týdnem získal 2.místo. Lepší byl pouze Pavel Jindra. Ostatní závodníci našeho oddílu nestartovali. Po dvou závodech je Martin celkově druhý a tým TJ Bižuterie na 2.-3.místě výsledky zde.

TOPlist

Běží na Drupalu, open-source redakčním systému

 

 V sobotu obsadil v závodě MČR Pepa Mužíček výborné 2. místo, Michal Francke 5. a v nedělním závodě EP skončila Péťa Kuříková na skvělém 14. místě. Radka Vodičková brala po loňském vítězství stříbrnou medaili.

 

 

 

  Triatlonový víkend v Karlových Varech přilákal do lázeňského města pouze 4 jablonecké závodníky. V sobotním závodě mistrovství České republiky věkových kategorií se na start postavili Michal Francke v kategorii 20-29 let a Pepa Mužíček v kategorii 50 a starší. V nedělním závodě evropského poháru v triatlonu se poprvé na olympijských objemech objevila Petra Kuříková a také zkušená závodnice na těchto tratích Radka Vodičková. Pátým jablonečákem byl v roli hlavního sudího Petr Mužíček.

  Start sobotního závodu byl až v 18h a tak se závodníci vyhnuli největšímu vedru. Plavecká část se odehrála opět na Rolavě a to ve 2 okruzích, ve stejném stylu jako vloni, tzn. start skokem z břehu, podplavání mola, jeho přeběhnutí a další skok do vody, tentokrát s rozeběhem. Voda v Rolavě od loňska zhruba o 20cm stoupla, takže zatímco skoky byly příjemnější, místa po molem ubylo a stala se z toho nejtechničtější pasáž plavecké části. Teplota vody 20.5°C, teplota vzduchu cca 28°C.

  V 18h odstartoval závod hvizdem píšťalky primátor Karlových Varů a 83 závodníků se vrhlo na tratě 600m plavání, 20km na kole a 5km běhu. Cyklistika se skládala z 5km dlouhého nájezdu od Rolavy k hotelu Thermal a po té ze 3 okruhů centrem města. Běželi se 2 okruhy včetně stoupání a běhu po Mlýnské kolonádě, kde byli oba směry tradičně odděleny lahvemi Mattoni.

  Popis toho, co se dělo na trati přenechám Michalovi, případně Pepovi. Michal finišoval na 7. místě celkově, 5. v kategorii 20-29 let. Na 33. místě celkově s v cíli objevil veterán Pepa, pro kterého to znamenalo výborné 2. místo v kategorii 50+.

  V neděli v 10h se na start závodu evropského poháru v triatlonu postavila Petra. Čekali jí dvojnásobné objemy oproti sobotnímu závodu MČR. Její dojmy si můžete přečíst zde. Zde pouze zopakuji její 14. místo, 5. nejlepší z našich žen. Myslím, že se máme do budoucna na co těšit :-)

  Radka vyplavala na 2. místě a začátek cyklistiky jela ve 4členné skupince spolu s Tamarou Stonovou. Po prvním stoupání se skupina rozdělila a Radka jela na čele spolu s Ruskou Dmitrieva. V šestém ze 7 okruhů byla vedoucí dvojice dojeta polskou závodnicí Komander, která měla nejvíce sil i v závěrečném běhu.

  Výsledky sobotního závodu naleznete zde. Výsledky nedělního evropského poháru zde. Fotografie z obou dnů zde. Záznam z nedělního závodu pohledem Tomáše Budky zde.

 

Petra Kuříková na startu

Pepa Mužíček při vyhlášení.

Ještě nehodnoceno. Buďte první :-)

Swimaholic