Pohár Lib. kraje

 

Oddíl podporuje Liberecký kraj

Krátké zprávy

30.3.2013 Propozice na jablonecký plavecko-běžecký duatlon, který se bude konat 25. dubna naleznete zde

5.10.2012 Výsledky z lékařského triatlonu naleznete zde.

 31.7.2012  TJ Bižuterie Jablonec n.N. uspořádá  dne 22.září 2012 opět triatlon pro mládežnické kategorie. Podrobnější infromace již brzy v sekci Libereceký kraj.

    8.7.2012 Zážitky Petry Kuříkové - 5.té   z akademického MS si můžete přečíst zde.

28.3.2012    13.Jablonecký plavecko-běžecký duatlon se uskuteční ve čtvrek 12.dubna v plaveckém bazénu ( ul. Sv.Čecha ) a jeho okolí. Prezentace od 13 do 13,30hod. Bližší informace uvedeme v nejbližší době.

29.1.2012 Ve druhém závodě ČP v ZTT v Hlinsku si vedll skvěle Martin Hušek, když stejně jako před týdnem získal 2.místo. Lepší byl pouze Pavel Jindra. Ostatní závodníci našeho oddílu nestartovali. Po dvou závodech je Martin celkově druhý a tým TJ Bižuterie na 2.-3.místě výsledky zde.

TOPlist

Běží na Drupalu, open-source redakčním systému

 V poměrně blízkých Račicích jsme se letos poprvé mohli zúčastnit pohárových klání, a tak jsme se 3. až 5. července nazávodili ažaž a to napříč kategoriemi.

 

Nejprve byli na startu žáci – o nich článek samostaně…

 

Dalších sedm nás závodilo mezi dorostenci a dospělými. Evžen Prokop sice přijel pozdě, ale díky svým tradičně dobrým vztahům s rozhodčími z toho vyváznul jen s desetivteřinovou penalizací.

 

V dorostu (0,4 – 10 – 2) zajel v dopoledním intervalovém závodě ve velké konkurenci 19. místo z 28 (minutu od desítky) Kuba Stádník v čase 30:43. Se závodem nebyl spokojený i kvůli zdravotním obtížím a do odpoledního závodu potom nenastoupil.

 

Dospělí závodili dopoledne intervalově (a bezhákově) 0,5 – 15 – 3 a odpoledne potom ve finálových skupinách podle výkonnosti na ještě kratších distancích 0,4 – 10 – 3. Tratě byly sterilní, naprosto rovné, dobře změřené.

 

Za Bižuterii závodila po dlouhé době i Péťa Kuříková, závodnice par excellence. V dopoledním závodě, který se sice počítal samostatně do pořadí Českého poháru, ale který sloužil hlavně jako kvalifikace do odpoledních finálových jízd, dojela pátá v čase 42:07. V odpoledním finále potom při menším defektu Frintové v nabité konkurenci zvítězila (v čase 29:58). A nejenom Jablonečáci si budou pamatovat její krásný cílový souboj se švýcarskou soupeřkou.

 

Dále byl z našich nejlepší čtyřicátník Dan Stádník. Dopoledne dojel 6. ze 14 ve své kategorii v čase 45:06. Odpoledne v hákovém závodě finále B jej víc znevýhodnila ztráta z plavání a připsal 9. místo s časem 34:59. V obou závodech běžel dobře změřenou trojku jen lehce přes jedenáct minut a i na kole se posouval dopředu.

 

Druhým naším zástupcem ve finále B byl Evžen Prokop, kam se kvalifikoval výborným výkonem v intervalovém závodě, kde porazil i několik soupeřů, kteří jej například loni v pohárových závodech poráželi. Na kole průměr přes 37 km/h, trojka tempem 4 min/km. Dopoledne čas 46:33, odpoledne 35:49. To vše přineslo 3. místo v sedmičlenné kategorii padesátníků.

 

Kryštof Nosek zajel v intervalovém závodě 46:44 a jen těsně se nevešel do finále B. Odpoledne ve finále C proto sehrál zajímavou úlohu. Vyplaval s velkým náskokem na všechny soupeře, své vedení podržel po celém hákovém kole, jako jeden z mála běžel odpolední běh rychleji než dopolední a dokončil jako 3. ve finále C. V kategorii dvacátníků čas 35:54 stačil na 18. místo.

 

Já jsem v intervalovém závodě dostal od mimořádně férové trati informaci o tom, že i dobrý pocit ze závodu vede k nedobrému času a to i na mé poměry. Zejména 33 km/h na totální rovině není nic moc potěšitelného. Dopoledne 48:22, odpoledne 36:43, v obou případech poslední v kategorii. Ale druhá depa vyhraná, dodávám vesele.

 

Intervalový závod ve své kategorii opanoval pan Mužíček v čase 51:52. V odpoledním závodě ale čas 40:07 stačil jen na druhé místo. O tom něco vím, s trenérem jsem se potkával ve vodě i na kole. Škoda roztrhnutého vláčku, mohli jsme přijet z kola dřív.

 

V neděli jsme postavili dvě štafety pro závod 3x 0,25 – 6 – 2. První ve složení Kryštof Nosek – Péťa Kuříková – Kuba Stádník, druhá ve složení Filip Zadražil – Lenka Táborská – Dan Stádník. Ústřední motiv, dobří holubi se vracejí. Je hezké, že se k Bižuterii hlásí Péťa a zazávodí si s námi, je hezké, že se po dvou letech nezávodění objeví na závodech Lenka a umožní i třeba mně zajet si štafetu.

 

Na prvním úseku Kryštof Nosek zaparkoval štafetu A na 20. místo časem 22:13, já dorazil s časem 22:36 na 21. (Náš úsek byl kratší o náběh k plavání.) Měl těžkou pozici, protože vyplaval mezi příliš dobrými cyklisty. Ale bylo vidět vysoké úsilí. Sebe výjimečně chválím i za první depo a obecně triatlonové činnosti, naopak mne mrzí nesešlápnutí podlahy při běhu, dvoukilometrový závěr by neměl být přes 8 minut.

 

Na druhém úseku se Péťa Kuříková i přes horší pozici začala prodírat dopředu například nejrychlejším ženským během za 7:00. Celkově 21:39. Lenka Táborská zajela také štafetový výkon, jak se patří. Ať už rychlými depy nebo zkušeným svezením se s rychlejší cyklistkou. Celkově 25:55.

 

Dovézt štafety do cíle byl úkol pro synot Stádníkových. Kuba přidal čas 21:39 a finišoval tak za áčkovou štafetu na 13. místě v čase 1:05:32. Dan jel 23:04, díky čemuž skončila b-štafeta 21. z 29 v čase 1:11:36.

 

V odpoledním open závodě vyhrála svojí kategorii členka Eliška Gregorová, z tréninků známý Honza Berka byl ve své kategorii druhý.

 

(část o dospělých Filip Zadaržil)

výsledky interval

výsledky hromadný start

 

Ještě nehodnoceno. Buďte první :-)

Swimaholic